796 Junghans - Mantel klocka 1950 tal

796a_8dc24fcba721c83_med.jpeg
  • 796a_8dc24fcba721c83_sm.jpeg
  • 796b_8dc24fcbea9dc95_sm.jpeg
  • 796c_8dc24fcc12f9662_sm.jpeg
  • 796d_8dc24fcc4d3c5c4_sm.jpeg
  • 796e_8dc24fcc85469f6_sm.jpeg
  • 796f_8dc24fccb9b881f_sm.jpeg
  • 796g_8dc24fcce36bd08_sm.jpeg
  • 796h_8dc24fcd176b299_sm.jpeg

Mycket elegant modern eldstadsklocka tillverkad av junghans på 50-talet med designelement från Art Deco. Stomme och ben i vitt och svart konstläder och mässing.

  • Skick:Bruksslitage
  • Storlek:51,5x22x13 cm

Värdering7 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)30 SEK